Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób ekspresowo rozliczyć PIT przez internet?

Od naszych autorów

Każda dorosła osoba zobowiązana jest do tego, aby co roku złożyć swój PIT. Nie jest to obowiązek za bardzo uwielbiany przez Polaków, aczkolwiek jego pominięcie może grozić poważnymi nieprzyjemnościami. Dlatego też z większym albo mniejszym entuzjazmem, wszyscy musimy się rozliczyć.
obliczenia finansowe
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
Współcześnie jednak regularne rozliczenie nie musi wcale kojarzyć się z czasem spędzonym w urzędach. Za sprawą możliwości wirtualnego rozliczenia można to zrobić w każdym miejscu i o dowolnej porze. Aczkolwiek wiele osób wciąż nie wiem, jak rozliczyć PIT online (strona) oraz czy to ogólnie jest bezpieczne.

Rozliczenie PIT realizowane internetowo jest łatwiejsze niż sądzi wielu z nas i co ważne - całkowicie bezpieczne. Najważniejszą zaletą jest przede wszystkim prostota obsługi systemu pozwalającego nam wysłanie rozliczenia rocznego do Urzędu Skarbowego poprzez internet. W rzeczywistości program ten kieruje nas właściwie krok po kroku, zaznaczając na czerwono miejsca, które musimy uzupełnić. Co ciekawe, w przypadku jakichkolwiek błędów zrobionych podczas wypełniania, system informuje nas o nich.

rachunki
Author: kate hiscock
Source: http://www.flickr.com
Procedurę przesłania rozliczenia rocznego rozliczenia PIT zakańczamy rzecz jasna wysłaniem dokumentu. Trzeba pamiętać jednak, że po przesłaniu program wygeneruje nam specjalny numer, jakiego nie możemy nikomu zdradzać. Będzie trzeba go wpisać w następnym formularzu.

Masz chęć uzupełnić swoje zakładki o kolejną nieszablonową stronę? Jeśli tak, to szczerze zalecamy ten serwis (https://lonsdale-benlee.pl/3,Odzie%C5%BC_damska) - kliknij a się nie zawiedziesz.

Dzięki temu sieć wygeneruje nam istotne urzędowe poświadczenie odbioru i ten właśnie dokument jest ostatecznym świadectwem na to, iż nasz PIT był prawidłowo przesłany w terminie (więcej jeśli chodzi o pity). Jest to niezwykle ważna kwestia, w związku z tym nie powinniśmy zapomnieć o tym etapie.

Jak się zatem okazuje w rzeczywistości, wirtualne rozliczenie PITów wcale nie jest takie trudne jak nam się wydaje. Program jest także niezwykle bezpieczny, w związku z tym nie musimy się obawiać o to, że informacje przedostaną się w niepowołane ręce. Powinniśmy pamiętać, że można zaoszczędzić wiele cennego czasu, który do tej pory poświęcaliśmy na dojazd do urzędu oraz wyczekiwanie w kolejkach. Dodatkowo trzeba pamiętać o tym, że internetowe programy są bardzo proste w obsłudze. Za sprawą tych urządzeń można również samodzielnie i bezbłędnie uzupełnić nasze rozliczenie - https://www.pitax.pl/ -. Warto więc wykorzystywać takie możliwości.