Warto już od początku nauczyć dzieci oszczędzania

Wciąż warto mieć trochę oszczędności

Niesamowicie łatwo, posiadając comiesięczny wpływ gotówki możemy się zapomnieć oraz zużywać wszystko co do grosza, czasem na przedmioty zupełnie niepotrzebne. Przez to należy pociechy już od małego uczyć, że trzeba oszczędzać, że należy wciąż przeanalizować czy dany zakup jest potrzebny. Jeżeli nauczymy je, żeby z każdego kieszonkowego, jakąś nawet niewielką cząstkę odkładały do skarbonki, to w późniejszym życiu również będą umiały tak postępować, a co się z tym łączy, będą miały zawsze zarezerwowane jakieś pieniądze na tzw. czarną godzinę.

Pewnie że, żeby wyuczyć dzieci takiego działania, najpierw samodzielnie powinniśmy tak działać, ale czy wiemy jak to zrobić? Trzeba zwrócić uwagę na co zdajemy najwięcej pieniędzy oraz przeanalizować, czy rzeczywiście to wszystko jest nam potrzebne.

Sprawdź tu - więcej zobaczysz w tekście (mpgold.pl/), który znajdziesz w tamtym serwisie. To będą analogiczne wiadomości, więc zapewne je też przekonasz się za użyteczne!

Jeżeli okaże się, że nie mamy szansy zrezygnować z konkretnych wydatków, to trzeba przeanalizować w jaki sposób je pomniejszyć, np. korzystając z różnych okazji w sklepach, a zaoszczędzone pieniądze odkładać na bok.

Co lepsze skarpetka czy bank?

pieniądze od ręki
Author: Maik Meid
Kiedy wyrobimy w sobie nawyk oszczędzania, to powinniśmy mieć takie miejsce, gdzie będziemy te pieniądze chować, tak by wciąż pojawiały się wszystkie razem. Część ludzi przechowuje je w domu, w przysłowiowej skarpecie, jednak takie działanie wystawia nas na pokusę sięgnięcia po te pieniądze, gdy braknie nam trochę do wymarzonej rzeczy, zamiast przeczekać, na lepszy czas, żeby ją zakupić.

Jeżeli zafrapowała Cię prezentowana tematyka, bez wahania sprawdź ten link - to źródło (https://merservice.pl/uslugi/analiza-danych/) na pewno również będzie warte Twojego zainteresowania!

Dlatego najlepiej schowane pieniądze wpłacać na odpowiednie konto np. jakie ma bank BGŻ Warszawa, wtedy będziemy posiadali troszeczkę utrudniony do nich dostęp, a poza tym ich wypłacenie więcej niż raz w miesiącu powoduje stratę odsetek, więc będzie nas to przymuszało, do dokładnego przemyślenia, czy na pewno potrzebujemy te pieniądze, co może sprawić, że nie raz zrezygnujemy z ich wyjęcia.

Posiadając oszczędności funkcjonujemy spokojniej

Posiadając nawet niewielkie oszczędności, mamy szansę żyć spokojniej, gdyż będziemy mieli pewność, że w ciężkiej sytuacji, posiadamy szansę przez jakiś okres korzystać z tych zasobów, bez potrzeby zadłużania się u innych. Taka rezerwa ma szansę się przydać podczas choroby, utraty pracy, a jeśli będziemy posiadali dostatecznie sporo, to część z jej zasobów możemy wydać na zasłużone wakacje.