Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/includes/menu.inc).

Osobiste finanse - czym różni się wzięcie przez nas pożyczki od wzięcia kredytu?

Od naszych autorów

Zwykle słysząc określenia "kredyt" albo też "pożyczka", od pierwszej chwili kojarzy nam się, że oba określenia oznaczają dokładnie to samo. Jednak jak się okazuje po głębszej analizie, obydwa pojęcia - mimo pewnej zgodności - tak naprawdę dosyć mocno odróżniają się od siebie.
finanse
Author: Simone
Source: http://www.flickr.com


Czym konkretnie? Dowiesz się, jak tylko odczytasz ten tekst!


Sprawa w pełni osobistych finansów dość często zostaje u nas pod znakiem zapytania, gdyż wystarczy jedna chwila, a dosłownie "wszystko się sypie". Zazwyczaj im więcej ustalamy sobie planów, tym gorzej potem wychodzi. Dzieje się tak za sprawą nieoczekiwanych sytuacji i nie chodzi tu jedynie o nasze finanse, choć jeśli dobrze się zastanowić, to te są zwykle najgorsze. Dobrze wiedzieć, iż planowanie swoich miesięcznych wydatków nie bywa tak do końca dobrym pomysłem - im więcej zaplanujemy, tym najczęściej więcej się "popsuje". W ten sposób z zaplanowanych powiedzmy pięciuset złotych oszczędności pozostaje nam jedynie 100 złotych, a często i nic. Z jakiego powodu w ten sposób się dzieje? Otóż odpowiedź jest tylko jedna - wszystko się starzeje. Im coś starsze, tym większe prawdopodobieństwo, że w pewnym momencie "trzaśnie".

Czy chciałbyś poznać bardziej temat poruszony w naszym artykule? Jeżeli się z tym zgadzasz, to czytaj pod adresem następne interesujące wiadomości.

Jeżeli jest to na przykład czajnik albo też toster, no to da się jeszcze to "przeboleć", lecz jeżeli przestanie działać choćby lodówka, no to już posiadamy problem.
Bardzo dobrym wyjściem w takiego typu sytuacjach bywa zaciągnięcie kredytu albo pożyczki - jak widać po wstępie, posiadają one pewnego rodzaju różnice, wśród których to tym największym bywa bez wątpienia fakt, że pożyczkę weźmie się praktycznie wszędzie, a kredyt tylko w banku lub SKOKU. Warto też wiedzieć, że przy kredycie za każdym razem podpisujemy umowę, a w przypadku pożyczki zwykle od pięciuset zł wzwyż.