Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/includes/menu.inc).

Czeka cię znaczący test z matematyki? Nie wpadaj w panikę - jest wyjście!

Od naszych autorów

Nie od dziś kultowy jest rozdział uczniów i studentów na "humanistów" oraz "ścisłowców". Na nieszczęście, nagminnie opiera się on wyłącznie na tym, iż "humaniści" nie radzą sobie z matematyką i pokrewnymi jej przedmiotami.
księżyc
Source: http://izolacje.gda.pl/


W rzeczywistości jest to spory kłopot, który dotyka nie tylko naszego społeczeństwa.


Są sumienne naukowe badania, które udowadniają, że kluczowe przesłanie w naszym odbiorze matematyki ma aura, jaką rozwijają wokół niej ludzie, z którymi się stykamy od najmłodszych lat. Kto z nas nie słyszał w domu od rodzeństwa, dziadków, ciotek zdania w rodzaju "Ja nigdy nie rozumiałem matematyki", "matematyka do niczego ci się nie przyda" i tym podobne.? Na przekór pozorom tego typu komunikaty mogą rodzić w dziecku mentalną przeszkodę wobec uczenia się matematyki. Jako że tata miał problemy, to ja też sobie nie poradzę - rozumuje podświadomie maluch. Stąd już prosta droga do zarzucenia wszelakich starań.


Obecnie próbuje się zastępować ten schemat, m.in. przez organizowanie dzieciom zajęć matematycznych, które mają kształt zabawy i ściśle spinają się z otaczającym je światem. Co natomiast w przypadku, kiedy jesteśmy już starsi niż przedszkolaki i tego typu lekcje w niczym nam nie pomogą? Możemy zarejestrować się np. na kurs matematyki online. Takie szkolenia są opracowywane i sprawdzane przez wyrobionych belfrów, którym nie jest obojętna matematyczna indolencja nowego pokolenia .
Kurs z matematyki w sieci ma ten atut, że daną partię można przepracować w dowolnym wygodnym nam czasie, a wynik czy też bieg myślenia skonsultować z opiekunem lub ochrona produktu sprawdzić w bazie wiedzy. Im więcej tego typu starań będziemy uskuteczniać, tym większa możliwość, że kurs matematyki przyniesie zamierzone, pozytywne efekty.