Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/includes/menu.inc).

Jak można wyuczyć swe potomstwo właściwego gospodarowania jego pieniędzmi?

Od naszych autorów

Poprawna umiejętność gospodarowania pieniędzmi to niezwykle cenna dla dowolnego człowieka kompetencja. Przydaje się ona na jakimkolwiek rozdziale życia, dlatego też należałoby poznać podstawy nauk ekonomicznych.
buty dziecięce
Author: Sarah Joy
Source: http://www.flickr.com


Pozwala to na stopniowe poznawanie zagadnienia, to natomiast może sprawi w przyszłości, że staniemy się przedsiębiorcami lub pracownikami banku?


firma - wyobrażenie
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com


Jednak na początek tej drogi kariery musimy już jako młodzi ludzie mieć swe konto oszczędnościowe. Jest to tzw. ROR, czyli rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Takie konto mogą posiadać również osoby niepełnoletnie, jednak w takim wypadku powinno być ono stworzone w towarzystwie opiekuna danego dziecka. Wtedy to właśnie w tamtym miejscu nasze potomstwo będzie mogło zbierać swe np. comiesięczne tzw. "kieszonkowe" oraz po jakimś czasie, kiedy zebrana kwota okaże się być dla niego dosyć duża, potomstwo będzie mogło przeznaczyć swoje oszczędności na pewien wyznaczony przez swoją osobę cel.

Czy po przestudiowaniu opisywanego tematu masz wątpliwości? Jeśli tak, to wejdź tu oraz poznaj więcej detali (https://www.eccotravel.eu/indie/indie-i-nepal/) odnośnie przedstawianej problematyki.

Mógłby to okazać się przykładowo zegarek czy też pewien śpiwór.


Takie zachowanie jest bardzo właściwe pod kątem ekonomicznym oraz rodzicielskim. Od małego naucza albowiem nasze potomstwo należytego rozumienia istoty pieniądza i tego, czym jest dobre konto oszczędnościowe. Kiedy już dziecko będzie wiedzieć, że należące do nas pieniądze nie spadają nam z nieba, to znakomity czas, aby zacząć kształcić potomstwo w jaki sposób się pieniądze zarabia.
Można np. dać jemu butelki po kupowanej przez nas wodzie mineralnej oraz poprosić o ich sprzedanie w pobliskim sklepie. A uzyskane tak pieniądze może wpłacić na swoje konto.