Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/includes/menu.inc).

Wykorzystanie w odpowiedni sposób okresu studiowania, gdzie można szukać dodatkowego zajęcia w czasie nauki

Od naszych autorów

Studia są okresem, kiedy młodzi ludzie często rozpoczynają swoją pierwszą przygodę z prawdziwą pracą. Co prawda w teorii okres ten powinien być przeznaczony na naukę i zdobywanie wiedzy, a dla wielu także świetnej zabawy przez kilka lat, lecz warto go wykorzystać również nieco inaczej.

studenci
Author: Dev Bootcamp
Source: http://www.flickr.com
Większość studentów powinna być w tym okresie swojego życia już w pełni samodzielna, co prawda będą jeszcze korzystać ze wsparcia rodziny, ale w dużym stopniu samodzielnie się utrzymują. I w związku z tym będą musieli w jakiś sposób zorganizować pieniądze na swoje potrzeby, czy to dostając stypendium naukowe za swoje wysiłki na uczelni, czy też pracując gdzieś dodatkowo. Poza tym pracowanie (Jesteś zainteresowany dobrą pracą? Sprawdź propozycje - praca produkcja warszawa work service) w okresie nauki, poza finansowymi korzyściami, będzie także dawać pewne doświadczenie, tak bardzo potrzebne podczas szukania później stałej pracy. Aktywne osoby, które się wykazują inicjatywą będą miały dużo więcej szans na znalezienie czegoś ciekawego, niż studenci którzy skupili się jedynie na zabawie czy nauce. Niektórzy pracodawcy wręcz wymagają tego, aby w swoim życiorysie pokazać to, co się przez ostatnie kilka lat robiło.

poszukiwanie pracy
Author: Benjamin Linh VU
Source: http://www.flickr.com
W większych miejscowościach studenci mają spore możliwości na znalezienie zatrudnienia, gdyż dużo firm zatrudnia je bardzo chętnie. Mają one na uwadze to, że duża część studentów nie może sobie pozwolić na pełny etat, i pozwalają na elastyczne ustalanie godzin pracy. Jeśli ktoś ma tylko chęci, a co najważniejsze będzie chciał pracować, to jakieś zajęcie dla siebie podczas studiów z pewnością dostanie. W wieli akademickich ośrodkach praca dla studentów będzie przykładowo w gastronomii, albo w jednym z fast-foodów, albo też w restauracjach, barach i knajpach. Często będą to godziny nocne, więc nie będzie to praca na cały tydzień, lecz ze trzy na tydzień dla wielu osób nie będzie stanowić większego problemu. Niektórzy ze studentów już podczas uczenia się zaczynają pracę w zawodzie, którego się uczą, niejedna firma rekrutacyjna poluje wręcz na takie aktywne osoby, bo stanowią one doskonały materiał na lojalnych, dobrych pracowników.