Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/includes/menu.inc).

Co to jest giełda? Jakie są jej rodzaje? Co potrzebne jest by dobrze funkcjonowała? Czy trzeba posiadać sporą gotówkę, by zostać graczem?

Od naszych autorów

Pewnie wiele osób słyszało chociaż raz w ciągu życia o giełdzie. Nic dziwnego ponieważ jest to coraz bardziej powszechny sposób na inwestowanie gotówki. Nim jednak zdecydujemy się na tego typu inwestycję, to musimy wiedzieć jak najwięcej na temat giełdy.


Giełda jest miejscem, w jakim dochodzi co dzień do transakcji w czasie jakich sprzedaje się lub nabywa różnego rodzaju towary.
kurs ropy wykres
Author: Ervins Strauhmanis
Source: http://www.flickr.com


Przez wzgląd na sposób powstania, można dzielić ją korporacyjną albo państwową. W pierwszym przypadku obowiązuje prawo handlowe, gdzie różnego rodzaju instytucje tworzą rynek papierów wartościowych zobacz szczegóły. Państwo nie ma tutaj wpływu na różne decyzje w takich miejscach. Z kolei inaczej wygląda to, kiedy chodzi o giełdę państwową. Tu obowiązuje administracyjna kontrola państwa, jakie jest jej właścicielem oraz zarządcą. To też państwo rozsądza o sprawach wiążących się z działalnością takich miejsc.


Do odpowiedniego funkcjonowania takiej giełdy konieczne będą pewne rzeczy. A konkretnie giełda powinna mieć statut oraz regulamin. Trzeba określić uczestników giełdy, powinna zostać ustalona struktura, jak również potrzebne jest odpowiednie miejsce, w którym będzie ona funkcjonowała pomocne źródła. Główny podział typów giełd to zapewne najbardziej rozpoznawalna giełda instrumentów finansowych, później giełda towarów, w jakiej na przykład duże znaczenie ma kurs srebra, jak i giełda usług. Chodzi tu o podział ze względu na zakres rzeczowy zawartych transakcji.


Warto przyjrzeć się takiej towarowej giełdzie bliżej. To miejsce, gdzie dokonywane są transakcje kupna i sprzedaży różnych towarów. Muszą one być tej samej jakości. Mowa o towarach, które da się ująć w pewne wspólne i miarodajne standardy. Na tego typu giełdach nie mamy do czynienia z fizycznym towarem, a tylko z jego opisem, który jest uwzględniony w umowie. Każdy towar, który jest składowany w składach towarowych giełdy jest badany pod kątem jakości. Powinien on bowiem spełniać pewne, ustalone standardy. Dla osoby, jaka taki towar zostawiła w składzie potwierdzeniem jest kwit składowy, zwany warrantem. Taki dokument podlega obrotowi na giełdzie.


firmę


Osoby, jakie inwestują gotówkę na giełdzie muszą śledzić na bieżąco ceny różnych towarów.

Jeżeli taka tematyka Cię interesuje, to kliknij tutaj, ponieważ bardzo podobne tematy zawiera właśnie ten tekst (https://biuro-protax.pl/). On także jest ciekawy.

Przykładowo, jeśli chcielibyśmy zainwestować w ropę, przeglądać trzeba kurs ropy wykres ten bowiem może nam powiedzieć sporo o tendencjach malejących lub rosnących.


Grać na giełdzie można rozpocząć zawsze, nie musimy posiadać na początek wielkich pieniędzy.
Parę tysięcy zł na pewno wystarczy by zacząć. Musimy wiedzieć natomiast, że tak samo jak możemy się wzbogacić, tak również jest ryzyko stracenia pieniędzy, które zainwestowaliśmy. To właśnie prze tą niepewność, niektórzy w ogóle decydują się na granie na giełdzie.